PreviousNext PreviousNext

قالبهای سنبه ماتریس

قالب سنبه ماتریس شامل قطعات زیر می باشد:
قالبهایی نیاز به سنبه ماتریس دارند که در اصطلاح بسته باشند مثل قالبهای قوطی، قالبهای لامل ،قالبهای لوور ، قالبهای قوطی شکل و... سنبه بخش مثبت و ماتریس بخش منفی قالب را تشکیل می دهد.قالب سازی سنبه ماتریس دارای روش ها و اتودهای مختلفی می باشد که هر کدام از آنها با در نظر گرفتن نوع قطعه و میزان تولید و سرعت تولید قطعه و دقت آن قابل اجرا می باشد.
انواع قالب سنبه ماتریس
1 – قالب سنبه ماتریس ساده : برای قالب های بسیار ساده و کم دقت استفاده می شود. در عین حال بسیاری از قالب سازان به دلیل صرفه اقتصادی، این روش را به سایر روش های طراحی قالب ترجیح می دهند.
 
2 – قالب سنبه ماتریس سایدکاتر : در این نوع قالب عرض ورق بدست می آید و مقداری هم تلورانس برای ان در نظر گرفته می شود و در قسمت بالا یا پایین کانال یک سنبه که آن هم به اندازه برش است قرار می گیرد برشی خورده و باعث می شود که عمر قالب و سرعت تولید زیاد شود و هم چنین دقت قالب و قطعه تولید شده بسیار بالا است و لذا برای دستیابی به قطعات استاندارد مناسب تر است.
 
3 – پروگرسیو ساده : این قالب ترکیب چند قالب جداگانه است و عملیاتی که چند قالب در طی چند مرحله انجام می دهند را در یک مرحله انجام می دهد.
4-پروگرسیو مرکب : این نوع قالب نیز مانند پروگرسیو ساده است با این تفاوت که که می تون روی قالب خدماتی مانند حک کردن،کوبش،کشش و.. انجام داد.
5 – قالب سنبه ماتریس کوبش : این نوع قالب برای حک کردن علامت های تجاری یا مارک یا برند تجاری کاربرد دارد
6 – قالب های سنبه ماتریس با نوار تغذیه : این نوع قالب توانایی استفاده در تمام روش های قالب سازی را با شرایط طراحی مختلف دارد. تفاوت این روش با سایر روش ها در آن است که قطعه مورد نظر به جای تولید از یک ورق برش خورده، از متریال موجود در یک رول توپی به صورت برگ به برگ تغذیه می گردد. مزایای این روش عبارتند از: سرعت بالای تولید ، کاهش استهلاک قالب و پرت ورق است.

 


aph#r3

گالری تصاویر