PreviousNext PreviousNext

لوور آلومینیومی

لوور آلومینیوم:
لوورهای آلومینیومی  نسل جدیدی از نورگیرها می باشند که بسیار مورد توجه ویژه مصرف کنندگان از جمله طراحان پروژه های ساختمانی قرار گرفته  اند .این سیستم به دلیل  سادگی و اقتصادی بودن و همچنین امکان نصب مستقیم بر روی انواع سیستم های شیشه ای ،ورق کامپوزیت و هر نوع نمای دیگر به این صورت که بر روی نمای شیشه ای با فواصل معین جهت عبور نور مناسب بر روی زیر سازی فلزی نصب شده و همچنین بعضی مواقع با توجه به نوعطراحی برروی ورق کامپوزیت زیر متصل و سپس ورق اصلی به زیر سازی فلزی نصب می گردد.
ابعاد لوورها معمولا به شکل مربع ، مستطیل یا دوکی شکل آماده شده و با نبشی آلومینیومی برروی زیر سازی فلزی نصب می گردد .
ابعاد لوورها معمولا به شکل مربع ،  مستطیل یا  دوکی شکل آماده شده و با نبشی آلومینیومی برروی زیر سازی فلزی یا ورق اصلی نصب میگردد که از این حیث طرفداران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است .
برخی از انواع لوورها براساس شکل ظاهری عبارتند از:
لوور های دوکی
ماحصل آن علاوه بر زیبایی نما سایبان های کاربردی و مفید است.این سیستم متشکل از سه قطعه اصلی می باشد که با اتصال به سازه بوجود آورنده مجموعه لوور می باشند این سه قطعه عبارتند از قطعه اتصال به سازه که با نام خورشیدی شناخته می شود و دارای دندانه هایی باشد که کلیت قرارگیری لوورها را از زاویه صفر درجه با افزایش 22/5 درجه ای حداکثر تا 67/5 درجه امکان پذیر می سازد. قطعه دوم با نام منقاری شناخته می شود که نگهدارنده ی قطعه اصلی می باشد و با دندانه هایی که در قسمت انتهایی آن می باشد از یک سمت به خورشیدی و از سوی دیگر به قطعه اصلی متصل میشود. ودر نهایت قطعه اصلی است که با مقطع دوکی شکل روی قطعه منقاری قرار گرفته و کلیت نما را می سازد.
در واقع این لوور ها نسل جدیدی از نورگیر ها هستند که در سایز های مختلف تولید شده و می توان آنها را به صورت های افقی و یا عمودی نصب نمود
نصب این لوورها به دو شکل ثابت و متحرک انجام می پذیرد:
ثابت:
این سیستم از رایج ترین سیستم های نصب لوور است. به دلیل سادگی و اقتصادی بودن و امکان نصب مستقیم بر روی سیستم های نمای شیشه و یا ورق کامپوزیت کاربرد متداول تری دارد.
درنصب ثابت, لوور ها یا به وسیله سوراخ هایی که بر روی درپوش(End Cap) آنها تعبیه شده است به سازه متصل می شوند و یا توسط پایه بر روی نگه دارنده خود متصل می شوند
متحرک:
این سیستم مختص لوور های دوکی و لوور هایی باساختار مشابه می باشد که به صورت کنترل از راه دور و یا پیچی به مشتریان عرضه می گردد. این سیستم با تکنولوژی جدید و قطعات و اتصالات خود که کاملا اختصاصی می باشد آمده اجرا و ارائه به مشتریان است
لوور های مکعبی:
لوورهای مکعبی نیز در ابعاد مختلف موجود بوده و ساختار کلی آن پروفیل آلومینیومی می باشد.
لوور های کامپوزیت:
این لوور ها از ورق کامپوزیت به صورت باکس شده تولید می شوند و دارای تمام قابلیت های نمای کامپوزیت می باشند
لوورهای گروه صنعتی میهن آلومینیوم غدیر در سایزهای 8،10،12،15،17 ، 25،20 و همچنین نیم لوورها و لوورهای تخت و تک پل و دو پل است.از جمله ویژگی منحصر بفرد لوورها به شرح ذیل می باشد:
1-    سادگی و اقتصادی بودن
2-    امکان نصب مستقیم روی شیشه و ورق کامپوزیت
3-    زیبایی در نمای ساختمان
4-    چلوگیری از تابش مستقیم خورشید
5-    در نامطلوب ترین شرایط پس از نصب نیاز به نگهداری خاصی ندارد.

 


aph#r3

گالری تصاویر